Як влаштуватися на сезонні роботи в Європі
2 ноября 2015 р.
Ті, хто шукає роботу за кордоном, найчастіше стикаються з пропозиціями сезонних робіт. Тимчасова праця вабить трудових мігрантів. І це не дивно, адже сезонні вакансії мають вигідні переваги для заробітчан, які вирішили ненадовго поїхати в іншу країну.
Як знайти сезонну роботу
Сьогодні усі агентства з працевлаштування за кордоном мають безліч пропозицій сезонного підробітку. При цьому є хороші вакансії як для жінок, так і для чоловіків.
Хто не хоче платити посередникам, може перекласти своє резюме на англійську мову і розіслати прямим роботодавцям. Також відшукати роботу на декілька місяців можна на іноземних сайтах, де різні фірми подають оголошення.
Та не варто розраховувати на швидкий результат. Як правило, пошуки підходящої роботи тривають довго. Тому перші невдалі спроби – це ще не повід опускати руки. Треба продовжувати пошуки, опрацьовуючи інформацію з різних джерел.
Коли найкраще їхати на сезонну роботу
У більшості людей сезонне працевлаштування асоціюються з сільськогосподарськими роботами. Та насправді поняття сезонних робіт значно ширше і включає будь-яку працю, яка триває декілька місяців. Тобто, до сезонних вакансій окрім аграрних робіт відносяться туристичні послуги, обслуговування в готельно-ресторанній сфері, будівництво.
На сезонні роботи можна їхати в будь-яку пору року. На коли планувати поїздку – кожен вирішує самостійно. В цьому питанні потрібно враховувати термін дії візи, наявні справи в Україні і специфіку сезонної роботи. Наприклад, підробіток в обслуговуючій сфері на іноземних курортах актуальний лише літом. В той же час робота в Швеції в теплицях є цілий рік.
Туристичні послуги
Для молоді найкращою роботою являється обслуговування туристів в курортних країнах. В пік напливу відпочивальників заробітчани заробляють більше 2000 євро за місяць. При цьому житло та харчування роботодавець надає за свій рахунок.
Активні та енергійні заробітчани можуть працювати екскурсоводами. Для українців можлива така робота в Ізраїлі, Туреччині, Болгарії та інших країнах, де літом полюбляють відпочивати російськомовні туристи.
Сільськогосподарські роботи
Серед українців такий тип сезонних робіт найпопулярніший. Від мігранта вимагається лише фізична витривалість і бажання працювати. Чимало заробітчан їздять на таку роботу періодично і мають постійного роботодавця.
Оплачується сільськогосподарська праця досить непогано. Наприклад, у Фінляндії за 1 кілограм зібраних ягід морошки платять 7 євро. А за кілограм чорниць можна отримати 2 євро. Заробітчани за сезон на ягодах заробляють в середньому 3 тис. євро.
Для чоловіків з досвідом на будові є сезонна робота в Бельгії. Також тут завжди потрібні водії, електрики, монтажники і зварники.